Alternativy

 
Z léků určených primárně k léčbě ADHD máme na výběr 2 další možnosti.
 
Concerta je lék, který obsahuje stejnou účinnou látku jako Ritalin (tedy metylfenidát), rozdíl je v délce účinku, zatímco Ritalin působí 2-3 hodiny, Concerta asi 12 hodin, stačí ji tedy podávat jednou denně.
Strattera, účinná látka se nazývá atomoxetin. Nepatří do skupiny stimulancií, není tedy zatížena „drogovou“ společností. Výhodou je opět podávání jednou denně. Účinkem se vyrovná předchozím lékům, nežádoucí účinky jsou málo vídané, vesměs mírné (bolest hlavy a břicha v úvodu podávání).Concerta je lék, který obsahuje stejnou účinnou látku jako Ritalin (tedy metylfenidát), rozdíl je v délce účinku, zatímco Ritalin působí 2-3 hodiny, Concerta asi 12 hodin, stačí ji tedy podávat jednou denně.
Strattera, účinná látka se nazývá atomoxetin. Nepatří do skupiny stimulancií, není tedy zatížena „drogovou“ společností. Výhodou je opět podávání jednou denně. Účinkem se vyrovná předchozím lékům, nežádoucí účinky jsou málo vídané, vesměs mírné (bolest hlavy a břicha v úvodu podávání).
  • Concerta je lék, který obsahuje stejnou účinnou látku jako Ritalin (tedy metylfenidát), rozdíl je v délce účinku, zatímco Ritalin působí 2-3 hodiny, Concerta asi 12 hodin, stačí ji tedy podávat jednou denně.
  • Další možnou alternativou je lék Strattera s účinnou látkou atomoxetin. Nepatří do skupiny stimulancií, není tedy zatížena „drogovou“ společností. Výhodou je opět podávání jednou denně. Účinkem se vyrovná předchozím lékům, nežádoucí účinky jsou málo vídané, vesměs mírné (bolest hlavy a břicha v úvodu podávání).