Základem úspěšné léčby je porozumění nemoci - jejím příznakům i prožívání. V případě dětí je klíčové, aby potížím porozumělo nejen dítě, ale hlavně lidé, ktěří o dítě pečují. Chceme vám proto nabídnout vysvětlení jednotlivých problémů v dětské psychiatrii. Zde zanedlouho ve formě přehledných prezentací nebo dále v odkazech (Problémy). Nezbytnou součástí léčby je dále spolupráce na léčebném postupu. Další část povídání proto věnujeme psychoterapii (Psychoterapie) a psychiatrickým lékům (Psychiatrické léky). Ke čtení doporučujeme šálek dobré kávy.

Základem úspěšné léčby je porozumění nemoci - jejím příznakům i prožívání. V případě dětí je klíčové, aby potížím porozumělo nejen dítě, ale hlavně lidé, ktěří o dítě pečují. Chceme vám proto nabídnout vysvětlení jednotlivých problémů v dětské psychiatrii, zde ve formě přehledných prezentací (Problémy). 

Nezbytnou součástí léčby je dále spolupráce na léčebném postupu. Další část povídání proto věnujeme psychoterapii (Psychoterapie) a psychiatrickým lékům (Psychiatrické léky).  Doporučujeme také článek o rodičovských skupinách na odkazu Praktické otázky a odpovědi a ke čtení šálek dobré kávy.

 

Autorem odborných článků a lékové sekce je MUDr. Tomáš Havelka, primář dětského oddělení.